O MNIE

Nazywam się Justyna Curran. W Częstochowie mieszkam od urodzenia. Pochodzę ze Starego Miasta, później mieszkałam na osiedlu Północ, następnie na Ostatnim Groszu oraz Wrzosowiaku. Od 2001r. mieszkam na Lisińcu. Dzięki moim „wędrówkom” po Częstochowie znam specyfikę zarówno osiedli mieszkaniowych, jak i dzielnic domków jednorodzinnych. Mam 42 lata. Jestem mężatką, mam dwójkę dzieci. 

Mieszkańcy Częstochowy

Wykształcenie

 

1982-1990 Szkoła Podstawowa nr 48
 
1990-1994 I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
 
1994-2000 Akademia Polonijna - Bankowość i finanse

 

 

O mnie w sieci
Działalność
Od 2011r. jestem członkinią Rady Dzielnicy Lisiniec – początkowo jako sekretarz, a od 2013r. pełnię funkcję przewodniczącej. Jestem również członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy. Mam wyższe wykształcenie. Jestem absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie oraz Akademii Polonijnej. Z wykształcenia jestem ekonomistką, ale zawodowo zajmuję się tłumaczeniami tekstów – głównie technicznych i ekonomicznych – z języka angielskiego.
W ramach społecznej działalności w Radzie Dzielnicy Lisiniec udało mi się doprowadzić między innymi do następujących inwestycji:  budowa przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej nr 13 i 37, budowa ogólnodostępnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej nr 13 i 37 oraz rewitalizacji Parku Lisiniec (w ramach wniosków z Inicjatywy Lokalnej), budowa ulicy Legnickiej oraz remont ulicy Lwowskiej od ulicy Dobrzyńskiej,  wyposażenie Szkoły Podstawowej  nr 13 w nowoczesny monitoring, generalny remont  sali gimnastycznej.
Pomagałam we wszystkich sprawach, z którymi zwrócili się do mnie mieszkańcy dzielnicy, organizowałam spotkania zarówno z przedstawicielami Urzędu Miasta, jak i Prezydentem Częstochowy.
Współtworzyłam budżet obywatelski w naszym mieście, organizowałam spotkania doradcze i pomagałam w wypełnianiu wniosków. Osobiście co roku składam wnioski w ramach budżetu obywatelskiego. W ciągu 4 edycji budżetu obywatelskiego zrealizowano następujące wnioski mojego autorstwa: Utworzenie mobilnej pracowni multimedialnej w Gimnazjum 13; Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej nr 37; Renowacja kapliczki i uporządkowanie pasa zieleni na zbiegu ulic Wręczyckiej, Łęczyckiej i Wielkoborskiej; Budowa dwutorowej bieżni 60 m i skoczni w dal na boisku Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 13 przy ul. Wręczyckiej 111/115; Ustawienie koszy na śmieci i pojemników na psie odchody wraz z podajnikami na ulicy Legnickiej.
Brałam udział w wysłuchaniach publicznych dotyczących tworzenia budżetu partycypacyjnego, zmian studium zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy, zmian w statutach Rad Dzielnic.
Działam społecznie w różnego rodzaju stowarzyszeniach. Jestem członkinią Zarządu Stowarzyszenia Lokalni, Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy, Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, a od 2015r. zasiadam w Radzie Społecznej Miejskiego Szpitala Zespolonego.
Postanowiłam kandydować do Rady Miasta, ponieważ w mojej ocenie władze miasta niedostatecznie dbają o tzw. dzielnice peryferyjne, pomijają potrzeby ich mieszkańców, często nie przypominają sobie o nich nawet przed wyborami. Wierzę, że można to zmienić.
  • facebook

Profil prywatny

 

© 2023 by Nicola Rider. Proudly created with Wix.com
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now